ŠUMAVSKÉ LÁZNĚ, Kašperské Hory : ŠUMAVA LÁZNĚ, PARKHOTEL TOSCH

CZ DE

Lázeňské procedury

Kontakty

Parkhotel - Šumavské bylinné lázně 

Náměstí 4
Kašperské Hory
PSČ: 34192

tel.: +420 376 582 592 

Pro klienty pojišťoven


Slevový program


 

Lázeňské balíčky

Ze zkušenosti víme, že úspěšnost, zdraví, dobré vztahy, prostě vše co si v životě přejeme do velké míry souvisí s tím, kolik máme energie. Víme, že lidé, kteří mají dostatek energie, jsou oblíbení, úspěšní, tvořiví, mají dobrou náladu a intuici, snáze překonávají nesnáze a stres. Navštivte naši přírodní jeskyni, která Vám dodá novou energii, utečte ze smogu měst a městeček do hor za zimní inverzí a sluncem. Využijte sílu bylinných lázní a horského vzduchu v podzimním období a připravte své "já" na dlouhé zimní měsíce.

Šumavské bylinné lázně na ČT

ADULTS ONLY

Jsme na facebooku

Naši certifikovaní dodavateléOjedinělý šumavský produkt

Šumavské Lázně, ParkHotel, Kašperské Hory

ZBAVTE SVÉ TĚLO STRESU, POSILUJTE SVŮJ ORGANISMUS

 

Podle zkušenosti úspěšnost, zdraví, dobré vztahy, prostě vše, co si v životě přejeme, do velké míry souvisí s tím, kolik máme energie v organismu. Lidé, kteří mají dostatek energie, jsou oblíbeni, úspěšní, tvořiví, funguje jim intuice, snáze překonávají nesnáze a stres.

 

Naprosto jedinečný a unikátní projekt v České republice představují Šumavské bylinné lázně.  Jako jediné skloubily lázeňství s přírodou, zemskou energií a historií. Při jejich návštěvě se Vám vybaví panování krále a císaře Karla IV., majestátný hrad Kašperk a těžba zlata v Kašperských Horách. Kromě naprosto nejčistějšího ovzduší v ČR jsou velkou výhodou Kašperských Hor tektonické zlomy a staré štoly, ve kterých se těžilo zlato. Díky tomu prostupuje z nitra Země zemská energie a biogenní prvky, které mají pozitivní vliv na naše zdraví. Přímo v hotelu je skalní jeskyně, která se využívá na speleoterapii (léčení horních cest dýchacích) a pro posílení organismu. Energie je pro citlivého člověka patrná už při vstupu do vlastního balneo provozu. Její síla je přibližně osmkrát vyšší, nežli je tomu u běžných energetických míst na povrchu. Do nadzemní části hotelu včetně ubytovací části se pak šíří s nižší intenzitou, rovnající se asi čtyřnásobku průměrných hodnot. Kromě pocitové stránky a celkového posílení lidského organismu přináší tato zemská energie některá další využití. Harmonizaci některých tělesných orgánů či zmírnění projevů jejich onemocnění.

Technologicky moderní balneo provoz je zcela orientován na bylinné procedury včetně koupelí, bylinné páry, zábalů a masáží. Veškeré produkty, které se v lázních používají, jsou z čistého prostředí Šumavy. Z čerstvých bylin sbíraných na soukromých horských pastvinách jsou připravovány certifikovanou společností speciální směsi pro lázeňský provoz. Host si může vybrat z pěti druhů bylinných koupelí a tří směsí připravovaných pro tradiční šumavskou bylinnou parní lázeň. Rovněž rašelina a jíly nesou značku s logem Šumavy. Pro mnohé návštěvníky lázní je zážitkem zvuk kapající vody ve skalní jeskyni, nebo zvuk tekoucí vody pramene sv. Barbory, který pramení přímo v lázních. Tato živá voda se používá na některé procedury. Pitný režim u jednotlivých procedur je zajišťován borůvkovým čajem, jehož receptura byla připravena výhradně pro bylinné lázně. Jednotlivé kabiny, kde se lázeňské procedury poskytují, jsou hlukově oddělené, hosté tak mají zaručen svůj klid a naprosté soukromí. Neobvyklé nástěnné malby pod kamennou klenbou ze 16. století, navozují atmosféru Šumavy z dob, kdy bylinkářky sbíraly do nůší čerstvé byliny. Neodmyslitelnou součástí lázní je stylový relaxační bazén, který mají hosté po celý den k dispozici. Park o rozloze 4 ha je určen pouze pro hotelové hosty. K dispozici jsou lehátka, lavičky a pro aktivní hosty tenisový kurt s umělým povrchem. V letošním roce byla v parku otevřena meditační cesta – program s cílem obnovení sil člověka a to jak psychických,  tak fyzických. Cesta je soustavou dvanácti míst,  z nichž každé disponuje zvláštní účelovou energií. Součástí dvou z nich jsou i menhiry, přivezeny z různých oblastí Šumavy a speciálně aktivované.

Lázeňský hotel v anglickém stylu je již třetím rokem v programu ADULTS ONLY. Celková kapacita hotelu je 84 lůžek v jedno a dvoulůžkových pokojích. Velikost a rozlehlost hotelu včetně hotelového parku a nepřítomnost dětí garantuje klid a odpočinek v nádherné Šumavské přírodě s výhledem na hrad Kašperk.  Jednotlivé lázeňské procedury pak individuální přístup a péči o hosta. Do bylinných lázní přijíždějí hlavně klienti se „syndromem vyhoření,“ lidé s pocitem vyčerpání či na rekonvalescenci po vleklých chorobách. Tři roky provozu lázní a stále stoupající poptávka potvrzuje že „Lékař léčí, příroda uzdravuje“.

Šumavské bylinné lázně získaly pro svoji jedinečnost a kvalitu certifikát „Šumava originální produkt“.

„Medicus curat, natura sanat“, přijeďte, přesvědčíme Vás o tom, že návrat k přírodě je nejlepší cestou pro Vaše zdraví.   

Provozní doba Šumavských bylinných lázní: 08:00 - 20:00 hod. - denně včetně víkendů a svátků.

 

Hotelové a lázeňské prostory nejsou bezbariérové. Do lázní vede delší jednoramenné schodiště, u koupelových van nedisponujeme zvedacím zařízením. 

Poznámka : Výpis z živnostenského rejstříku: Šumavské bylinné lázně s.r.o. Předmět podnikání: Masérské, rekondiční a regenerační služby.

 

Kouzelné bylinky, jarní únava není nemoc...
Reportáž Českého rozhlasu Praha z našeho hotelu a Šumavských lázní.
Videoreportáž z pořadu Sama doma na ČT1. S programem a nabídkou Šumavských bylinných lázní vás seznámí pan MUDr. Zdeněk Šos.
Videoreportáž ze Šumavských lázní a Parkhotelu.
Webdesign & hosting: ŠumavaNet.CZ
Šumava, Kašperské Hory - turistické informace, tipy na výlety,…