ŠUMAVSKÉ LÁZNĚ, Kašperské Hory

Výhodná cenová nabídka bylinných procedur a koupelí, zábalů a masáží. Veškeré produkty jsou z čistého prostředí Šumavy. Návrat k přírodě je nejlepší cestou pro Vaše zdraví. Lázně jsou v provozu již osmým rokem.
Silvestrovský relaxační pobyt pro ty, kteří si přejí užít klidný závěr roku v příjemné společnosti , bez starosti o slavnostní večeři. Vstupte do roku 2021 plní elánu, optimismu a chutí plnohodnotně žít.
Věrnostní program přináší řadu výhod. Je závislý na množství realizovaných pobytů. Je platný pouze pro přímé rezervace přes naše webové stránky, telefonické a písemné (e-mail) objednávky. Do programu nejsou započítávány pobyty přes cestovní kancelář a cestovní agentury a rezervační portály (Spa.cz, Hotel.cz, Previo atd.)
Bylinné procedury včetně koupelí, bylinné páry, zábalů a masáží. Veškeré produkty, které se v lázních používají, jsou z čistého prostředí Šumavy.
Již osmým rokem je hotel určen pouze pro dospělé osoby. Klidné a nerušené prostředí u nás najde i v době prázdnin, víkendů a svátků.
Našim hostům doporučujeme aktivní pobyt na zdravém vzduchu. Využijte vynikajících klimatických podmínek Šumavy.

 ZBAVTE SVÉ TĚLO STRESU, POSILUJTE SVŮJ ORGANISMUS

Podle zkušenosti úspěšnost, zdraví, dobré vztahy, prostě vše, co si v životě přejeme, do velké míry souvisí s tím, kolik máme energie v organismu. Lidé, kteří mají dostatek energie, jsou oblíbeni, úspěšní, tvořiví, funguje jim intuice, snáze překonávají nesnáze a stres.


Naprosto jedinečný a unikátní projekt v České republice představují Šumavské bylinné lázně.  Jako jediné skloubily lázeňství s přírodou, zemskou energií a historií. Při jejich návštěvě se Vám vybaví panování krále a císaře Karla IV., majestátný hrad Kašperk a těžba zlata v Kašperských Horách. Kromě naprosto nejčistějšího ovzduší v ČR jsou velkou výhodou Kašperských Hor tektonické zlomy a staré štoly, ve kterých se těžilo zlato. Díky tomu prostupuje z nitra Země zemská energie a biogenní prvky, které mají pozitivní vliv na naše zdraví. Přímo v hotelu je skalní jeskyně, která se využívá na speleoterapii (léčení horních cest dýchacích) a pro posílení organismu. Energie je pro citlivého člověka patrná už při vstupu do vlastního balneo provozu. Její síla je přibližně osmkrát vyšší, nežli je tomu u běžných energetických míst na povrchu. Do nadzemní části hotelu včetně ubytovací části se pak šíří s nižší intenzitou, rovnající se asi čtyřnásobku průměrných hodnot. Kromě pocitové stránky a celkového posílení lidského organismu přináší tato zemská energie některá další využití. Harmonizaci některých tělesných orgánů či zmírnění projevů jejich onemocnění.

Technologicky moderní balneo provoz je zcela orientován na bylinné procedury včetně koupelí, bylinné páry, zábalů a masáží. Veškeré produkty, které se v lázních používají, jsou z čistého prostředí Šumavy. Z čerstvých bylin sbíraných na soukromých horských pastvinách jsou připravovány certifikovanou společností speciální směsi pro lázeňský provoz. Host si může vybrat z pěti druhů bylinných koupelí a tří směsí připravovaných pro tradiční šumavskou bylinnou parní lázeň. Rovněž rašelina a jíly nesou značku s logem Šumavy. Pro mnohé návštěvníky lázní je zážitkem zvuk kapající vody ve skalní jeskyni, nebo zvuk tekoucí vody pramene sv. Barbory, který pramení přímo v lázních. Tato živá voda se používá na některé procedury. Pitný režim u jednotlivých procedur je zajišťován borůvkovým čajem, jehož receptura byla připravena výhradně pro bylinné lázně. Jednotlivé kabiny, kde se lázeňské procedury poskytují, jsou hlukově oddělené, hosté tak mají zaručen svůj klid a naprosté soukromí. Neobvyklé nástěnné malby pod kamennou klenbou ze 16. století, navozují atmosféru Šumavy z dob, kdy bylinkářky sbíraly do nůší čerstvé byliny. Neodmyslitelnou součástí lázní je stylový relaxační bazén, který mají hosté po celý den k dispozici. Park o rozloze 4 ha je určen pouze pro hotelové hosty. K dispozici jsou lehátka, solární sprcha,  lavičky a pro aktivní hosty tenisový kurt s umělým povrchem. V  roce 2016 byla v energetickém parku otevřena meditační cesta – program s cílem obnovení sil člověka a to jak psychických,  tak fyzických. Cesta je soustavou dvanácti míst,  z nichž každé disponuje zvláštní účelovou energií. Součástí dvou z nich jsou i menhiry, přivezeny z různých oblastí Šumavy a speciálně aktivované.

Lázeňský hotel v anglickém stylu je již osmým rokem v programu ADULTS ONLY. Cílová skupina je český host ve věku 40+, jedná se převážně o manželské páry a jednotlivce vyhledávající klidné prostředí. Tato skupina tvoří 99% hostů hotelu. Velikost a rozlehlost hotelu včetně hotelového parku a nepřítomnost dětí garantuje klid a odpočinek v nádherné šumavské přírodě s výhledem na hrad Kašperk.  Jednotlivé lázeňské procedury pak individuální přístup a péči o hosta. Lázně jsou oblíbené neboť přinášejí efekt. Jednoznačně zvyšují kvalitu života, odstraňují bolest, řeší zdravotní problémy, zlepšují fyzickou kondici, ale hlavně pomáhají najít ztracenou energii. Proto k nám do bylinných lázní přijíždějí  klienti se „syndromem vyhoření,“ lidé s pocitem vyčerpání či na rekonvalescenci po vleklých chorobách. Osm let provozu lázní a stále stoupající poptávka potvrzuje že „Lékař léčí, příroda uzdravuje“.

Lázeňský průkaz a předem načasované procedury obdržíte při příjezdu na recepci hotelu. Časování procedur je velmi významnou službou našim hostům. Garantuje čerpání všech procedur, které jsou součástí pobytového balíčku. Garantujeme Vám čas, který je určený pouze pro Vás, Vaše soukromí a pohodlí. Je naši snahou Vám procedury časovat tak, aby Vám jejich čerpání umožnilo výlety po našem okolí. Vaše případné individuální požadavky jsme schopni vyřídit pouze s ohledem na volné kapacity lázní. V současné době provádíme v průměru 70 procedur denně vzhledem ke stále stoupajícímu zájmu o pobyty.

Polopenze zahrnuje bufetové snídaňové stoly (snídaňová restaurace od 7.30 do 10.00 hod.), večeře se podávají v hotelové restauraci od 17.00 do 20.00 hod. Nabízíme tříchodové menu, výběr ze tří druhů hlavních jídel. V den příjezdu je podáváno jednotné menu. V letních měsících je možnost podávání večeří na terase hotelu.  

Provozní doba Šumavských bylinných lázní je denně od 08:00 do 18:00 hod., včetně víkendů a svátků. V případě volné kapacity lázní je možné si objednat a zakoupit další procedury až v průběhu pobytu.

Důležitá upozornění: hotel je nevhodný pro osoby s pohybovým omezením z důvodů velkého množství schodů. Do lázní je přístup po  jednoramenném schodišti, které má 31 schodů!   Nezajišťujeme dietní stravování. 

 
Léčivé rostliny ze společnosti BYLINY Mikeš s.r.o. mají svou tradici a stálou kvalitu.
Přehled výhod a slev na lázeňské procedury

Nepřehlédněte

10. ročník Velké ceny cestovního ruchu, jehož vyhlášení bylo v rámci GO a Region Tour v Brně, přineslo pro Šumavské bylinné lázně a Kašperské Hory velký úspěch!
Nejlepší turistický produkt - ocenění

Ocenění hostů Hotel.cz

Certifikát kvality