ŠUMAVSKÉ LÁZNĚ, Kašperské Hory

Výhodná cenová nabídka bylinných procedur a koupelí, zábalů a masáží. Veškeré produkty jsou z čistého prostředí Šumavy. Návrat k přírodě je nejlepší cestou pro Vaše zdraví. Lázně jsou v provozu již jedenáctým rokem. Prodej lázeňských pobytů a dárkových poukazů na rok 2024 byl zahájen. Zachováváme cenovou hladinu roku 2023!
Věrnostní program přináší řadu výhod. Je závislý na množství realizovaných pobytů. Je platný pouze pro přímé rezervace přes naše webové stránky, telefonické a písemné (e-mail) objednávky. Do programu nejsou započítávány pobyty přes cestovní kancelář a cestovní agentury a rezervační portály (Spa.cz, Hotel.cz, Previo atd.)
Bylinné procedury včetně koupelí, bylinné páry, zábalů a masáží. Veškeré produkty, které se v lázních používají, jsou z čistého prostředí Šumavy. Rezervujte si včas a s předstihem své pobyty!
Již dvanáctým rokem je hotel určen pouze pro dospělé osoby. Klidné a nerušené prostředí u nás najdete i v době prázdnin, víkendů a svátků. Hosté velmi oceňují přilehlý relaxační a meditační park.
Našim hostům doporučujeme aktivní pobyt na zdravém vzduchu. Využijte vynikajících klimatických podmínek Šumavy.
Energetický a meditační park slouží k odpočinku a relaxaci. K dispozici jsou lavičky, lehátka. Dále najdete v parku tenisový kurt s umělým povrchem, solární sprchu, slunečníky, příjemné posezení na letní snídaňové zahrádce. Park je určen výhradně pro hotelové hosty. Veřejnost zde nemá přístup.

Rezervace pobytů jsou na základě provedené zálohy ve výši 50% ceny pobytu. Dárkové vouchery pak ve výši 100% ceny pobytu. Veškeré aktuální informace včetně storno podmínek obdržíte na adrese : recepce@parkhotel-sumava.cz; tel.: 376 582 592 . Uvedené ceny v jednotlivých sezonách a kategoriích pokojů jsou konečné. Obsahují DPH, poplatek pro MÚ Kašperské Hory a veškeré služby, kterou jsou u pobytu uvedeny. Hotel a vlastní Šumavské bylinné lázně nejsou bezbariérové. Lázeňské vany a relaxační bazén nemají zařízení umožňující bezpečný vstup hostům s pohybovým omezením. Pečlivě zvažte, zda je pobyt v tomto zařízení pro Vás vhodný. Děkujeme za pochopení.

Naprosto jedinečný a unikátní projekt v České republice představují Šumavské bylinné lázně.  Jako jediné skloubily lázeňství s přírodou, zemskou energií a historií. Při jejich návštěvě se Vám vybaví panování krále a císaře Karla IV., majestátný hrad Kašperk a těžba zlata v Kašperských Horách. Kromě naprosto nejčistějšího ovzduší v ČR jsou velkou výhodou Kašperských Hor tektonické zlomy a staré štoly, ve kterých se těžilo zlato. Díky tomu prostupuje z nitra Země zemská energie a biogenní prvky, které mají pozitivní vliv na naše zdraví. Přímo v hotelu je skalní jeskyně, která se využívá na speleoterapii (léčení horních cest dýchacích) a pro posílení organismu. Energie je pro citlivého člověka patrná už při vstupu do vlastního balneo provozu. Její síla je přibližně osmkrát vyšší, nežli je tomu u běžných energetických míst na povrchu. Do nadzemní části hotelu včetně ubytovací části se pak šíří s nižší intenzitou, rovnající se asi čtyřnásobku průměrných hodnot. Kromě pocitové stránky a celkového posílení lidského organismu přináší tato zemská energie některá další využití. Harmonizaci některých tělesných orgánů či zmírnění projevů jejich onemocnění. Podle zkušenosti úspěšnost, zdraví, dobré vztahy, prostě vše co si v životě přejeme, do velké míry souvisí s tím, kolik máme energie v organismu. Lidé, kteří mají dostatek energie, jsou oblíbení, úspěšní, tvořiví, funguje jim intuice, snáze překonávají nesnáze a stres. 

Technologicky moderní balneo provoz je zcela orientován na bylinné procedury včetně koupelí, bylinné páry, zábalů a masáží. Veškeré produkty, které se v lázních používají, jsou z čistého prostředí Šumavy. Z čerstvých bylin sbíraných na soukromých horských pastvinách jsou připravovány certifikovanou společností speciální směsi pro lázeňský provoz. Host si může vybrat z pěti druhů bylinných koupelí a tří směsí připravovaných pro tradiční šumavskou bylinnou parní lázeň. Rovněž rašelina a jíly nesou značku s logem Šumavy. Pro mnohé návštěvníky lázní je zážitkem zvuk kapající vody ve skalní jeskyni, nebo zvuk tekoucí vody pramene sv. Barbory, který pramení přímo v lázních. Tato živá voda se používá na některé procedury. Pitný režim u jednotlivých procedur je zajišťován borůvkovým čajem, jehož receptura byla připravena výhradně pro bylinné lázně. Jednotlivé kabiny, kde se lázeňské procedury poskytují, jsou hlukově oddělené, hosté tak mají zaručen svůj klid a naprosté soukromí. Neobvyklé nástěnné malby pod kamennou klenbou ze 16. století, navozují atmosféru Šumavy z dob, kdy bylinkářky sbíraly do nůší čerstvé byliny. Neodmyslitelnou součástí lázní je stylový relaxační bazén, který mají hosté po celý den k dispozici. Park o rozloze 4 ha je určen pouze pro hotelové hosty. K dispozici jsou lehátka, solární sprcha,  lavičky a pro aktivní hosty tenisový kurt s umělým povrchem. V  roce 2016 byla v energetickém parku otevřena meditační cesta – program s cílem obnovení sil člověka a to jak psychických,  tak fyzických. Cesta je soustavou dvanácti míst,  z nichž každé disponuje zvláštní účelovou energií. Součástí dvou z nich jsou i menhiry, přivezeny z různých oblastí Šumavy a speciálně aktivované.

Lázeňský hotel v anglickém stylu je již dvanáctým rokem v programu ADULTS ONLY. Cílová skupina je český host ve věku 40+, jedná se převážně o manželské páry a jednotlivce vyhledávající klidné prostředí. Tato skupina tvoří 99% hostů hotelu. Velikost a rozlehlost hotelu včetně hotelového parku a nepřítomnost dětí garantuje klid a odpočinek v nádherné šumavské přírodě s výhledem na hrad Kašperk.  Jednotlivé lázeňské procedury pak individuální přístup a péči o hosta. Lázně jsou oblíbené neboť přinášejí efekt. Jednoznačně zvyšují kvalitu života, odstraňují bolest, řeší zdravotní problémy, zlepšují fyzickou kondici, ale hlavně pomáhají najít ztracenou energii. Proto k nám do bylinných lázní přijíždějí  klienti se „syndromem vyhoření,“ lidé s pocitem vyčerpání či na rekonvalescenci po vleklých chorobách. Dvanáctý rok provozu lázní a stále stoupající poptávka potvrzuje že „Lékař léčí, příroda uzdravuje“.

Lázeňský průkaz a předem načasované procedury obdržíte při příjezdu na recepci hotelu. Časování procedur je velmi významnou službou našim hostům. Garantuje čerpání všech procedur, které jsou součástí pobytového balíčku. Garantujeme Vám čas, který je určený pouze pro Vás, Vaše soukromí a pohodlí. Je naši snahou Vám procedury časovat tak, aby Vám jejich čerpání umožnilo výlety po našem okolí. Vaše případné individuální požadavky jsme schopni vyřídit pouze s ohledem na volné kapacity lázní. V současné době provádíme v průměru 70 procedur denně vzhledem ke stále stoupajícímu zájmu o pobyty.

Polopenze zahrnuje bufetové snídaňové stoly (snídaňová restaurace od 7.30 do 10.00 hod.), večeře se podávají v hotelové restauraci od 17.00 do 20.00 hod. Nabízíme tříchodové menu, výběr ze tří druhů hlavních jídel. V den příjezdu je podáváno jednotné menu. V letních měsících je možnost podávání večeří na terase hotelu.  

Provozní doba Šumavských bylinných lázní je denně od 08:00 do 18:00 hod., včetně víkendů a svátků. V případě volné kapacity lázní je možné si objednat a zakoupit další procedury až v průběhu pobytu. U zakoupených pobytových balíčků Vám garantujeme čerpání všech procedur uvedených v obsahu.

Léčivé rostliny ze společnosti BYLINY Mikeš s.r.o. mají svou tradici a stálou kvalitu.
Přehled výhod a slev na lázeňské procedury

Nepřehlédněte

10. ročník Velké ceny cestovního ruchu, jehož vyhlášení bylo v rámci GO a Region Tour v Brně, přineslo pro Šumavské bylinné lázně a Kašperské Hory velký úspěch!
Nejlepší turistický produkt - ocenění

Ocenění hostů za rok 2022 Spa.cz

Certifikát kvality