Pohybová terapie

Je známo, že pohyb hraje nezastupitelnou roli nejen v terapii nadváhy a obezity, ale i ve zdravém životním stylu. Pohybem trénujeme svalstvo, celkově kardiovaskulární aparát a když zvolíme správnou aktivitu a hlídáme tepovou frekvenci, vede sport i k redukci nadváhy.

Velmi podstatná je volba sportovní aktivity i to, jaké volíme cviky na hubnutí. Ideální je kombinace aerobní i anaerobní aktivity v jedné cvičební jednotce, kdy dochází ke spalovaní kalorii i k budování svaloviny, která potom dále zvyšuje náš metabolický obrat. Jako ideální typ pohybu můžeme každému doporučit chůzi, ideálně v rychlejším tempu a ve vhodné obuvi. Podstatná je také délka cvičení a častost aktivit. Začínáme vždy postupně, ideální je pohyb denně 30 minut, nebo 3-4x týdně hodinu.

NABÍDKA LÉČEBNÝCH PROCEDUR

Jedná se o terapii zahrnující chůzi s holemi. Je vhodná pro všechny věkové i výkonnostní kategorie, včetně osob zotavujících se po nemoci.
V okolí Kašperských Hor je velké množství cykloturistických tras.
Šumava nabízí velké množství dobře značených turistických cest různé náročnosti.
K dispozici je Vám relaxační bazén se vzlínáním, podvodním osvětlením a "noční oblohou" (doporučujeme osvětlené večerní využití) a relaxační prostor před bazénem s příjemnou hudbou.
Tenisový kurt s umělým povrchem je součástí hotelového parku.
Za příznivých sněhových podmínek je v provozu Ski areál Kašperské Hory s technickým sněhem. Běžecké lyžování ........