ŠUMAVSKÉ LÁZNĚ, Kašperské Hory

Objevte úžasnou nabídku bylinných procedur, koupelí, zábalů a masáží...
Věrnostní program nabízí celou řadu výhod, které jsou odměnou za vaši přízeň...
Zveme Vás na nezapomenutelnou cestu do tajemného světa zvuků a relaxace...
Zažijte blahodárné účinky bylinných procedur, které zahrnují koupele, bylinnou páru, zábaly a masáže...
Jsme prvním hotelem v České republice, který se rozhodl poskytovat ubytování pouze pro dospělé hosty...
Energetický a meditační park je ideálním místem pro odpočinek a relaxaci...
Jak rezervovat váš pobyt? Je to snadné...
V našem hotelu se můžete těšit na gastronomické lahůdky...
V Šumavských bylinných lázních si užijete i aktivní dovolenou v nádherném prostředí přírody...
Užijte si nezapomenutelnou dovolenou 

Vstupte do úžasného světa Šumavských bylinných lázní, které představují naprosto jedinečný a unikátní projekt v České republice.
Tyto lázně nejsou jen místem pro odpočinek a relaxaci, ale spojují v sobě prvky lázeňství, přírody a historie, vytvářející tak zcela zvláštní atmosféru, která vám zaručí jedinečný zážitek. Při procházce Šumavou si nejlépe uvědomíte bohatou historii této oblasti a spojení s českými králi a císaři, především s Karlem IV. Majestátní hrad Kašperk a historie těžby zlata v Kašperských Horách nesmírně obohacují kulturní dědictví tohoto regionu.
Ale Šumavské bylinné lázně nejsou jen o historii – jsou o spojení s přírodou a využívání zemské energie k posílení lidského organismu. Umístění Šumavských bylinných lázní se pyšní jedním z nejčistších ovzduší v České republice, což samo o sobě přináší blahodárné účinky na zdraví. Ale to není všechno. Kašperské Hory jsou také proslulé svými tektonickými zlomy a starými štolami, které prostupují zemskou energií a biogenními prvky. Tyto lázně jsou tedy místem, kde můžete opravdu nabrat sílu a energii pro svůj každodenní život.
Už samotný vstup do hotelu lázní vás pohltí atmosférou klidu a relaxace. Zde se nachází i skalní jeskyně, která je využívána pro speleoterapii, a je zde patrný vysoký přísun zemské energie. Podle studií je zemská energie zde až osmkrát vyšší než na běžných místech na povrchu. Tato energie má pozitivní vliv nejen na fyzické, ale i na psychické zdraví člověka. Šumavské bylinné lázně jsou místem, kde se nejen zrelaxujete a nabijete energií, ale také můžete prožít unikátní zážitek spojený s historií, přírodou a zemskou energií. Přijďte a zažijte toto magické místo plné síly a léčivé energie.

Jak to chodí v Šumavských bylinných lázních 

Technologicky moderní balneo provoz je zcela orientován na bylinné procedury včetně koupelí, bylinné páry, zábalů a masáží. Veškeré produkty, které se v lázních používají, jsou z čistého prostředí Šumavy. Z čerstvých bylin sbíraných na soukromých horských pastvinách jsou připravovány certifikovanou společností speciální směsi pro lázeňský provoz. Host si může vybrat z pěti druhů bylinných koupelí a tří směsí připravovaných pro tradiční šumavskou bylinnou parní lázeň. Rovněž rašelina a jíly nesou značku s logem Šumavy.
Pro mnohé návštěvníky lázní je zážitkem zvuk kapající vody ve skalní jeskyni, nebo zvuk tekoucí vody pramene sv. Barbory, který pramení přímo v lázních. Tato živá voda se používá na některé procedury. Pitný režim u jednotlivých procedur je zajišťován borůvkovým čajem, jehož receptura byla připravena výhradně pro bylinné lázně. Jednotlivé kabiny, kde se lázeňské procedury poskytují, jsou hlukově oddělené, hosté tak mají zaručen svůj klid a naprosté soukromí.
Jednotlivé lázeňské procedury jsou v individuálním režimu v přístupu a péči o hosta. Lázně jsou oblíbené neboť přinášejí efekt. Jednoznačně zvyšují kvalitu života, odstraňují bolest, řeší zdravotní problémy, zlepšují fyzickou kondici, ale hlavně pomáhají najít ztracenou energii. Proto k nám do bylinných lázní přijíždějí  klienti se „syndromem vyhoření,“ lidé s pocitem vyčerpání či na rekonvalescenci po vleklých chorobách. Dvanáctý rok provozu lázní a stále stoupající poptávka potvrzuje že „Lékař léčí, příroda uzdravuje“.

Neobvyklé nástěnné malby pod kamennou klenbou ze 16. století, navozují atmosféru Šumavy z dob, kdy bylinkářky sbíraly do nůší čerstvé byliny.

Neodmyslitelnou součástí lázní je stylový relaxační bazén, který mají hosté po celý den k dispozici. Park o rozloze 4 ha je určen pouze pro hotelové hosty. K dispozici jsou lehátka, solární sprcha,  lavičky a pro aktivní hosty tenisový kurt s umělým povrchem. V  roce 2016 byla v energetickém parku otevřena meditační cesta – program s cílem obnovení sil člověka a to jak psychických, tak fyzických. Cesta je soustavou dvanácti míst,  z nichž každé disponuje zvláštní účelovou energií. Součástí dvou z nich jsou i menhiry, přivezeny z různých oblastí Šumavy a speciálně aktivované.

Lázeňský průkaz a předem načasované procedury obdržíte při příjezdu na recepci hotelu. Časování procedur je velmi významnou službou našim hostům. Garantuje čerpání všech procedur, které jsou součástí pobytového balíčku. Garantujeme Vám čas, který je určený pouze pro Vás, Vaše soukromí a pohodlí. Je naši snahou Vám procedury časovat tak, aby Vám jejich čerpání umožnilo výlety po našem okolí. Vaše případné individuální požadavky jsme schopni vyřídit pouze s ohledem na volné kapacity lázní. V současné době provádíme v průměru 70 procedur denně vzhledem ke stále stoupajícímu zájmu o pobyty.

Léčivé rostliny ze společnosti BYLINY Mikeš s.r.o. mají svou tradici a stálou kvalitu.
Přehled výhod a slev na lázeňské procedury

Nepřehlédněte

10. ročník Velké ceny cestovního ruchu, jehož vyhlášení bylo v rámci GO a Region Tour v Brně, přineslo pro Šumavské bylinné lázně a Kašperské Hory velký úspěch!

Přihlaste se k odběru newsletteru

Nejlepší turistický produkt - ocenění

Vaše ocenění

Ocenění hostů za rok 2022 Spa.cz

Certifikát kvality