Uzemnění: Co to proboha je?

Uzemnění: co to proboha je?

Možná jste už slyšeli o uzemnění, a předpokládáte, že jde o výstřelek New Age. I když existuje jen málo studií, některé výzkumy naznačují, že uzemnění může mít pozitivní vliv na záněty, spánek, imunitní odpověď, srdeční onemocnění, chronickou bolest, hojení ran a náladu.

Ale co přesně je uzemnění – a jak snadno se dá praktikovat?
 

Co je uzemnění?

Uzemnění je terapeutická a ekologická technika, která zahrnuje spojení se zemí – například chůze naboso, spaní venku, nebo použití speciálních „vodivých produktů“ jako jsou zemnící desky, rohože, pásky, ponožky a náplasti.
I když to může znít jednoduše, výzkumníci se zabývají pozitivními přínosy přímého fyzického kontaktu se zemským povrchem. Teorie říká, že zemské elektrony interagují s našimi buňkami, resetují naše vnitřní systémy, od nervového po imunitní, a regulují naše cirkadiánní rytmy.
 

Jak na to?
Ať už věříte vědě nebo ne, možná vás zaujme myšlenka znovu se spojit s přírodou. Zde jsou některé způsoby, jak můžete vyzkoušet uzemnění.

Choďte naboso
Kdy jste naposledy běhali bosí po trávníku nebo šlapali bez bot? Vyzujte si boty a vnímejte přírodu přímo pod svými chodidly.
Lehněte si na zem
Opusťte lehátko a lehněte si přímo na trávu nebo zem. Můžete si udělat bahenní anděly, nebo jen tak ležet pod stromem s dobrou knihou.
Venkovní jóga a meditace
Cvičení jógy nebo meditace venku, přímo na zemi, je skvělý způsob, jak se uzemnit. Pokud musíte, použijte uzemňovací podložku.
Divoké plavání
K uzemnění můžete použít i vodu – divoké plavání v jezerech nebo na plážích je skvělým způsobem, jak se spojit s přírodou.
 

Šumavské lázně a uzemnění

V našich lázních můžete zažít uzemnění v jeho nejčistší podobě.
Procházky přírodou: Užijte si procházky v meditační zahradě a lesích kolem našich lázní. Sundejte si boty a vnímejte trávu mezi prsty.
Venkovní aktivity: Cvičte jógu nebo meditujte v našem energetickém parku. Spojte se s přírodou a načerpejte energii ze země.
Divoké plavání: Využijte přírodní vodní plochy k osvěžujícímu plavání a prožijte pocit spojení s přírodou.

V Šumavských bylinných lázních vám pomůžeme najít harmonii a klid prostřednictvím uzemnění a spojení s přírodou. Přijďte k nám a zažijte léčivé účinky přírody na vlastní kůži.

Zjistěte víc o Energetickém parku a meditační zahradě Šumavských bylinných lázní