Parafínový zábal

Jedná se o lokální léčbu teplem přikládáním parafínových roušek nebo rozehřátého parafínu na části těla, zejména na bolestivé klouby a páteř. Působí relaxačně na kosterní svalstvo, zmenšuje chronickou bolest, zvyšuje lokální prokrvení, zlepšuje výživu i hojení tkání. Mezi nejoblíbenější patří parafínové zábaly rukou a nohou. Pravidelnými parafínovými zábaly se docílí nejen zpevnění nehtů, krásné jemně hedvábné pokožky, jejímu viditelnému a okamžitému omlazení, ale dojde k uvolnění drobných kloubů, ztuhlého zápěstí, které jsou následkem jednostranné námahy zvláště při práci na počítači, účinek je rychlý a dostavuje se vysoký a okamžitý kosmetický efekt - pokožka je sametově hebká.

Pro aplikaci parafínu na záda a šíji používáme parafínové roušky s ajurvédskými bylinkami nebo medem.

Zábal ajurvédské byliny: hořčice indická, blahovičník, libavka, kafrovník, skořice cejlonská a další. Při zahřátí zábalu se postupně uvolňuje svěží vůně bylin, která pomáhá při nástupu viróz a při chronických onemocněních horních cest dýchacích.
Rovnoměrným působením tepla dochází při tání k výraznému vstřebávání účinných látek do hlubokých vrstev tkáně.

Zábal med: obsahuje 90% čistého včelího vosku. Včelí vosk obsahuje velké množství hodnotných látek, ale také buňky povzbuzující vitamín A, který je úspěšně využíván proti vysoušení pokožky. Kromě přímého účinku je velmi příjemná i uvolňující se vůně medu.

Délka procedury: 30 minut

Parafínový zábal - záda, šíje, kolena (ajurvédské bylinky  nebo med):

Parafínový zábal - ruce (= dlaně):

Parafínový zábal - ramena nebo kolena: